Kılcal Damar Tedavileri

Varisli Damarlar ve Örümcek Damarları: 

Varisli damarlar ve örümcek damarlar genellikle biz yaşlandıkça gelişir. Büyük, kabarık ve şişmiş kan damarları olan varisli damarlar genellikle bacaklarda ve ayaklarda gelişir. Örümcek damarları daha küçük, kırmızıdan mora ve mavi genişlemiş damarlardır. En sık bacaklarda ve uyluklarda gelişirler.

Yetişkinlerin tahminen %30 ila %60'ı varisli damarlara veya örümcek damarlarına sahiptir. Varisli damarlar ve örümcek damarlar kadınlarda erkeklere göre daha sık gelişir. Yaşla birlikte sıklığı artar.

tNbt4asvuUSuhuHNMXGPNA.jpg

Varis ve örümcek damarlarından kimler etkilenir?

Varis ve örümcek damarlarının belirtileri nelerdir?

Varisli damarları olan birçok hasta, bacaklarda ağrıyan bir ağrı veya kramptan şikayet eder. Diğer yaygın semptomlar yorgunluk, huzursuzluk, yanma, zonklama, karıncalanma veya bacaklarda ağırlıktır. Varisli damarların neden olduğu ağrı genellikle bacakları yukarı kaldırarak veya destek hortumu takarak rahatlar.

Kadınlarda semptomlar adet döngüsü sırasında veya hamilelik sırasında daha kötü olabilir. Hastalar ayrıca, özellikle ayak bileği bölgesinde şişlik, ülser oluşumu ve ciltlerinde daha koyu pigmentasyon veya renk geliştirebilir. Nadiren varisli damarlar, varisli damar boyunca ağrı ve kızarıklık ile karakterize yüzeysel flebit (damar iltihabı) geliştirebilir.

Varis ve örümcek damarları için tedavi seçenekleri nelerdir?

Skleroterapi 1930'lardan beri mevcuttur ve başka bir tedavi seçeneğidir. Bu prosedür, yüksek konsantrasyonlu bir tuzlu su çözeltisi veya doğrudan damara enjekte edilen tıbbi bir deterjan kullanır ve damarın 3 ila 6 hafta içinde kademeli olarak kaybolmasına neden olur. Prosedür basit, nispeten ucuzdur ve ayakta tedavi ortamında gerçekleştirilebilir. Komplikasyonlar minimum düzeydedir ancak pigment lekelenmesi, kabarcıklar ve - nadiren - cilt ülseri oluşumunu içerir. Hastalar enjeksiyonlardan hemen sonra aktif yaşam tarzlarını sürdürmeye teşvik edilir. Bu nispeten ağrısız işlem için herhangi bir sedasyona gerek olmadığı için işlemden sonra kendilerini evlerine bırakabilirler.

Lazer Tedavisi

Diğer bir tedavi seçeneği, özel damar lazerleri veya yoğun darbeli ışıkla tedavidir. Bu cihazlar, anormal damarlara seçici olarak zarar vermek veya yok etmek için lazer ışığından gelen ısı enerjisini kullanır. Bu yöntemin avantajı, iğne veya sklerozan solüsyona gerek olmamasıdır. 

Birçok insanda ağrı veya başka semptomlar yoktur. Bu kişiler için estetik nedenlerle damarların alınmasını istemedikçe herhangi bir tedaviye gerek yoktur.

İngiltere'den  ithal Lynton Lumina Lazer Cihazı ile kılcal damarların tedavisi kolaylıkla yapılabilmektedir.

Özel soğutucu ünitesi sayesinde yanık ve leke izi bırakmaz ve son derece güvenlidir.

Aynı anda iki farklı enji kayağı kullanabilen Lynton Lazer chazı ile hem 1064 nm Nd_Yaq  Heme %85 nm IPL enrjisi  uygulanabilmektedir.


Farklıdamar çaplarında farklı tedavi olanağı ile çok dahaetkili sonuçlar alınabilmektedir.

Hastaya  6 seans Lazer ve Köpük uygulama sonrası yüzeysel damar görünümünde %90 iyileşme sağlandı

Vücudun her bölgesi için farklı tasarlanmış Özel Başlıkları sayesinde Tüm vücutta güvenle kullanılmaktadır. Yüz bölgesinde ve hassas tenlerde  kılcal damar tedavisi yanında lekelerinde tedavisini sağlamaktadır.

Lumina-219x300.png
we-do-laser-hair-removal.jpg